Duplex

Ocel Duplex je tvořena skupinou nerezových slitin, která obsahuje dvě hlavní krystalické skupiny: austenitickou (obdobnou jako u nerezové oceli) a feritickou (obdobou jako u korozivzdorné oceli). Díky této kombinaci struktur je duplexová ocel výjimečný materiál s optimálním spojením mechanické odolnosti a korozivzdornosti.

Čím se vyznačuje duplexová ocel?

Duplexová ocel se vyznačuje vysokou odolností vůči korozi v agresivních prostředích, jako je mořská sůl, kyselina sírová, organické kyseliny, chlór a chloridy. Jedná se o optimální volbu pro aplikace související s chemickou výrobou, lodním a petrochemickým průmyslem.

Tento materiál má mnohem vyšší mechanickou odolnost vůči konvenčním nerezovým ocelím. Má mnohem vyšší pevnost v tahu, díky čemuž se velmi hodí pro použití, kde dochází k vysokým zatížením. Duplexová ocel se poměrně snadno obrábí a tvaruje, což umožňuje vyrábět různé tvary a výrobky. Lze ji kovat, válcovat nebo obrábět za studena, což zvyšuje její univerzálnost v průmyslu.

Uchovává si své vlastnosti i při vysokých teplotách, díky čemuž je vhodná k použití při poměrně vysoké provozní teplotě, jako např. v průmyslových zařízeních nebo tepelných výměnících. Ocel tohoto druhu má dobrou odolnost vůči rázům a otřesům,díky čemuž je vhodná pro použití, kde je důležitá odolnost vůči mechanickým poškozením, jako u konstrukcí strojů a průmyslových zařízení.

Forma dodání

Ocel duplex dodáváme našim zákazníkům v různých formách. V našem sortimentu naleznete.

  • Plechy (libovolné rozměry)
  • Trubky (svařované, bezešvé)
  • Tyče (tažené, válcované, kované)
  • Profily (hutní a ohýbané)
  • Výpalky (tenké plechy do #12 mm, silné plechy do #150 mm)
  • Armatury (kolena, t-kusy, redukce, příruby).